Start Wiadomości Davis: „Po Brexicie imigracja powinna raz spadać, raz rosnąć”

Davis: „Po Brexicie imigracja powinna raz spadać, raz rosnąć”

684
0

David Davis, sekretarz ds. Brexitu powiedział, że po opuszczeniu szeregów Unii Europejskiej imigracja w Wielkiej Brytanii powinna być zmienna – w zależności od aktualnego zapotrzebowania na pracowników.

Podczas wystąpienia w BBC David Davis przyznał, że rząd nie określi jeszcze w jaki sposób system imigracyjny Wielkiej Brytanii będzie działał, gdy nie będzie już związany regułami UE dotyczącymi swobodnego przepływu, ale obiecał przywrócić kontrolę granicom z nowymi zasadami.

Według sekretarza ds. Brexitu imigracja powinna być uzależniona od popytu na pracowników w danych branżach, dlatego raz powinna rosnąć, a raz spadać.  Nowy system imigracyjny ma uwzględniać zapotrzebowanie na pracowników m.in. w służbie zdrowia. Davis powiedział, że nowy system będzie odpowiednio zarządzany, tak żeby interesy państwa na nim nie ucierpiały.

– Nie wyobrażam sobie, że polityka imigracyjna będzie czymś innym niż to, co leży w interesie narodowym. Oznacza to, że czasami będziemy potrzebować więcej pracowników spoza Wysp, czasami mniej. Nie ma wątpliwości, że temat pracy leży interesie każdego – zarówno imigrantów, jak i obywateli Wielkiej Brytanii – powiedział David Davis.

W trakcie wystąpienia Davisa w BBC pracownik NHS pochodzący z Niemiec poprosił go, aby „uczynił ludzki gest” i zagwarantował obywatelom z UE prawo do pobytu w Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi sekretarz ds. Brexitu powiedział, że temat imigrantów będzie priorytetową sprawą podczas negocjacji, które rozpoczną się już 29 marca.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK: Po wyjściu z Unii deportacja bezdomnych i bezrobotnych?
NastępnySamochód wjeżdżał w przechodniów i rowerzystów w Hampshire