Start Wiadomości David Cameron: Wielka Brytania przyjmie więcej uchodźców z Syrii

David Cameron: Wielka Brytania przyjmie więcej uchodźców z Syrii

1524
0

Premier Wielkiej Brytanii zamierza przyjąć nowych uchodźców, uciekających z Syrii przed terrorem Państwa Islamskiego. Brytyjski rząd pracuje obecnie nad szczegółowym planem dotyczącym udzielenia azylu Syryjczykom.

Do tej pory pozwolenie na legalny pobyt na terenie UK otrzymało 216 osób. Oświadczenie Camerona o przyjęciu większej liczby uchodźców jest wyraźną zmianą kierunku brytyjskiego rządu w próbie rozwiązania kryzysu imigracyjnego.

Niektórzy twierdzą, że wpływ na zmianę zdania premiera miało zdjęcie czteroletniego chłopca, który utoną próbując przedostać się z Syrii do Europy. Zdjęcie wywołało falę krytyki ze strony mieszkańców państw Unii, którzy zaapelowali do przywódców państw europejskich o otwarcie granic dla imigrantów.

Premier nie podał jeszcze dokładnej liczby uchodźców, którzy otrzymają pomoc Wielkiej Brytanii. Wiadomo, że będą to osoby przebywające w obozach dla uchodźców w Syrii, Jordanii i Turcji a nie ci, którzy przebywają obecnie w Europie. Cameron ogłosił, że kolejne 100 milionów funtów zostanie przeznaczone na pomoc humanitarną dla tych przebywających w obozach.

PoprzedniZidentyfikowano zwłoki kobiety potrąconej przez pociąg na stacji w Bitterne
NastępnyNiedźwiedź Wojtek – na ziemi polskiej w Szkocji