Start Wiadomości David Cameron w Polsce

David Cameron w Polsce

1192
0

Brytyjski premier rozpoczął wizytację w Polsce w środę wieczorem od kolacji z polską premier Beatą Szydło – informuje Tvn24. Cameron ma rozmawiać nad Wisłą m.in. o ewentualnym dalszym członkostwie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

O spotkanie miał poprosić sam szef brytyjskiego rządu. Chce on przedstawić swoje propozycje reformy Wspólnoty oraz referendum ws. członkostwa UK w UE, planowanego na 2017 rok. Beata Szydło przyznała w rozmowie z dziennikarzami, że Polska jest nastawiona na wsparcie Wielkiej Brytanii w pozostaniu w UE. – To niezwykle ważne dla kształtu Unii i dla nas również w związku z powyższym – cytuje premier Tvn24.

O szczegółach proponowanych reform politycy mają rozmawiać w czwartek rano, po tym planowane jest spotkanie z mediami, a następnie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wśród warunków, jakie Cameron stawia Brukseli są: prawo do zaostrzenia kontroli imigracyjnej z krajów unijnych, ustalenia zasad współpracy między członkami UE a państwami spoza niej, wzmocnienie konkurencyjności, rynku wewnętrznego i zmniejszenia ciężarów regulacyjnych oraz zachowania suwerenności państw i wzmocnienia roli parlamentów krajowych.

Premier Wielkiej Brytanii nalega, by 27 pozostałych państw członkowskich Unii Europejskiej w ciągu najbliższych dwóch tygodni zaakceptowało jego warunki dotyczące przyszłości Wielkiej Brytanii we Wspólnocie. Jeśli udałoby się to już 17 grudnia podczas szczytu UE referendum ws. przynależności UK do Wspólnoty mogłoby się odbyć nawet w połowie 2016 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolak, który jest poszukiwany przez międzynarodowe organy ścigania za handel narkotykami, ukrywa się prawdopodobnie w Southampton
NastępnyByły lekarz z Southampton i jego żona skazani na więzienie, po tym jak przez 24 lata zmuszali mężczyznę do pracy niewolniczej