Start Wiadomości David Cameron rezygnuje z mandatu posła

David Cameron rezygnuje z mandatu posła

851
0

Były premier UK oraz lider Partii Konserwatywnej David Cameron odchodzi ze sceny politycznej. 

Cameron zrezygnował ze swojej pozycji lidera partii Torysów i szefa rządu po ogłoszeniu wyników referendum, kiedy to Wielka Brytania zagłosowała za wyjściem z Unii Europejskiej. Teraz ogłosił, że opuszcza Izbę Gmin, bo – jak twierdzi – nie chce być „przeszkodą”w nowych rządach Theresy May. Podtrzymywał też, że jego poglądy i plany polityczne nieco różnią się od tych, jakie przedstawia jego następczyni.

Rezygnacja z dotychczasowego stanowiska nastąpi ze skutkiem natychmiastowym, a jego odejście jest równoznaczne z koniecznością przeprowadzenia nowych wyborów w Witney w hrabstwie Oxfordshire – od 2001 roku był on przedstawicielem tego okręgu poselskiego.

Prawdopodobnie były lider będzie się teraz ubiegał o pracę w międzynarodowej organizacji odpowiedzialnej za pomoc zagraniczną i przeciwdziałanie ekstremizmowi.

Obecna premier Theresa May powiedziała, że jest dumna z tego, iż mogła współpracować z Cameronem, który według niej ,,osiągnął wspaniałe rzeczy’’. Natomiast polityk pochwalił ją za „wyśmienity początek”.

David Cameron był premierem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej od  maja 2010 roku do lipca 2016 roku. Od 2005 roku był liderem Partii Konserwatywnej.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolskie kino w Southampton
NastępnyPolscy policjanci lecą na Wyspy