Start Wiadomości David Cameron niczym Tom Cruise. “Mission Impossible” mu niestraszna

David Cameron niczym Tom Cruise. “Mission Impossible” mu niestraszna

833
0

Według brytyjskiego premiera zwycięstwo konserwatystów w zbliżających się wyborach sprawi, że jego pozycja znacznie się umocni w negocjacjach z Unią Europejską, dzięki czemu będzie mógł przeforsować postulaty dotyczące reform.

David Cameron twierdzi, że przedłużenie jego kadencji pozytywnie wpłynie na sytuację Wielkiej Brytanii w negocjacjach z Unią Europejską dotyczących warunków członkostwa.

Niedawno Donald Tusk określił zmiany w unijnym traktacie jako mało prawdopodobne i nazwał je – nawiązując do kasowego hitu z Tomem Cruisem – „Mission Impossible”.

W czasie swojej wizyty w Brukseli David Cameron miał okazję skonfrontować się z tym określeniem i przypomniał, że „film zakończył się triumfem Toma Cruise’a”.

„Jest on wprawdzie odrobinę mniejszy ode mnie, jednak mam nadzieję, że będę tak samo efektywny” – dodał Cameron.

Według premiera wyborcy powinni pomyśleć o 7 maja jako o „możliwości uporania się z problemami, które skomplikowały brytyjskie członkostwo w UE”.

„Jeśli 7 maja zadecydujecie o tym, bym nadal sprawował funkcję premiera, oto mój plan. Chcę usiąść przy negocjacyjnym stole z pełnomocnictwem Brytyjczyków, by zreformować Unię Europejską i zasadniczo zmienić warunki brytyjskiego uczestnictwa we Wspólnocie.

Zbyt długo ten temat był spychany pod dywan, w końcu nadszedł czas by się z nim skonfrontować. Zwracam się więc do Brytyjczyków: dajcie mi drugą kadencję, a otrzymacie głos w Europie”.

ŹRÓDŁOwww.polishexpress.co.uk
PoprzedniNielegalni imigranci uciekają z UK… i wracają. Kruczek prawny chroni ich przed deportacją
NastępnyCiało mężczyzny znalezione na St Mary’s w Southampton