Start Wiadomości David Cameron ma nową pracę

David Cameron ma nową pracę

1169
0

David Cameron ogłosił, że został przewodniczącym rady opiekunów organizacji dobroczynnej National Citizens Service Trust (NCS). Tuż po czerwcowym referendum polityk ustąpił bowiem z funkcji premiera Wielkiej Brytanii.

Po sześciu latach spędzonych na stanowisku premiera Wielkiej Brytanii i czerwcowej dymisji David Cameron objął nową funkcję. Były premier ogłosił, że związał się z organizacją dobroczynną NCS, która została powołana przez niego do życia w 2010 roku, na samym początku jego kadencji. NCS powstało w ramach reformy socjalnej, jaką przeprowadził Cameron na terenie Anglii i Irlandii Północnej.

Polityk został przewodniczącym rady opiekunów NCS, której zadaniem jest nadzór nad planami rozwoju organizacji.

Głównym założeniem organizacji jest pomoc nastolatkom w wieku 15-17 lat w przystosowaniu społecznym i uczestniczeniu w obozach rozwoju socjalnego. Dzięki temu młodzi ludzie mają zostać zainspirowani do zaangażowania w życie społeczne i pomocy rówieśnikom.

NCS nastawione jest na wolontariat, dlatego Cameron poinformował, że za swoją pracę nie będzie pobierał pensji. Dodatkowo podkreślił swoje zadowolenie z faktu, że jego następczyni, Theresa May, kontynuuje i wspiera politykę pomocy nastolatkom.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton gospodarzem mistrzostw w Quidditch
NastępnyWładze brytyjskie potwierdziły leczniczą moc marihuany