Start Imprezy Darmowe transmisje na żywo z meczów polskiej piłki nożnej wracają do FreeSports

Darmowe transmisje na żywo z meczów polskiej piłki nożnej wracają do FreeSports

914
0
  • PKO BP Ekstraklasa i brytyjska stacja telewizyjna FreeSports ogłaszają nowe partnerstwo
  • W ramach nowego przedsięwzięcia transmitowane będą po 2 mecze z każdej kolejki przynajmniej do 2021 roku
  • Pierwszym meczem transmitowanym przez FreeSports będzie spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa 30 maja na żywo
  • PKO BP Ekstraklasa jest jedną z pierwszych lig na świecie, która wraca na boiska

PKO BP Ekstraklasa i FreeSports ogłosili dziś nowe, przełomowe partnerstwo, w ramach którego kibice będą mogli oglądać mecze z każdej kolejki najlepszych polskich drużyn piłkarskich na kanale FreeSports. Jest to pierwszy rok, kiedy mecze polskiej piłki nożnej będą transmitowane na żywo w Wielkiej Brytanii. PKO BP Ekstraklasa jest jedną z pierwszych lig na świecie, która wraca do gry po przerwie spowodowanej pandemią wirusa Covid-19.

Sezon 2019/2020 PKO BP Ekstraklasy jest już w zaawansowanej fazie – każdy z szesnastu zespołów rozegrał po dwadzieścia sześć spotkań. Po 30. kolejce rundy zasadniczej, kluby zostają podzielone na dwie grupy: grupę mistrzowską A (pierwsze osiem drużyn) oraz grupę spadkową B (ostatnie osiem drużyn). W rundzie finałowej każdy z klubów rozegra 7 meczów (zespoły z miejsc 1-4 oraz 9-12 zagrają 4 spotkania u siebie). Zespół z pierwszego miejsca w grupie A zdobywa mistrzostwo Ekstraklasy, a drużyny z trzech ostatnich miejsc spadają do 1. ligi.

Piast Gliwice – mistrz Ekstraklasy 2018/2019 jest obecnie na drugiej pozycji za Legią Warszawa, a ŁKS Łódź obecnie zajmuje ostatnie miejsce w rundzie zasadniczej. W tym sezonie mieliśmy wiele spotkań z wysokimi wynikami: oba mecze Śląsk Wrocław i KGHM Zagłębie Lubin oraz KGHM Zagłębie i Lechia Gdańsk zakończyły się remisem 4-4.

– Powrót PKO BP Ektraklasy na nasze ekrany to świetna wiadomość dla fanów piłki nożnej w Wielkiej Brytanii. Cieszymy się, że będziemy mogli pokazywać kibicom dwa mecze z każdej kolejki na żywo i całkowicie bezpłatnie na różnych platformach telewizyjnych oraz przez naszą aplikację FreeSports – komentuje Richard Sweeney, Prezes FreeSports.

– To wyjątkowa okazja na zaprezentowanie naszej ligi szerokiej rzeszy kibiców w Wielkiej Brytanii. Głęboko wierzę, że nasze rozgrywki transmitowane w światowej klasy standardzie przyciągną przed ekrany nie tylko Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, ale również fanów futbolu z innych krajów – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasa SA.

Pełny terminarz: https://www.freesports.tv/our-sports/football/polish-ekstraklasa.html

Więcej o PKO BP Ekstraklasa: http://ekstraklasa.org/en

PoprzedniKierowcy w UK planują zadbać o czystsze powietrze
NastępnyW Portsmouth wracają opłaty parkingowe