Start Polecane Darmowe przedszkola dla dzieci w UK?

Darmowe przedszkola dla dzieci w UK?

417
0

Institute for Public Policy Research (IPPR) oraz organizacja Save the Children opracowały raport, z którego wynika, że bezpłatna opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym i większe fundusze na zajęcia pozaszkolne mogą zwiększyć dochody rządu i pozwolić zaoszczędzić przeciętnej rodzinie od £620 do nawet £6,1 tys. rocznie.

Autorzy badania wezwali do wprowadzenia powszechnej opieki nad dziećmi dla wszystkich do czasu, aż ukończą oni szkołę podstawową. Według ekspertów, ruch ten ma umożliwić większej liczbie kobiet powrót do pracy i zmniejszyć różnice pomiędzy bogatymi i biednymi dziećmi w ich początkowych latach.

Badanie wskazuje, że część rodziców nie była wstanie podjąć pracy, ponieważ nie było ich stać na opłacenie rosnących kosztów opieki nad dziećmi. Problemem jest także to, że wiele szkół nie ma funduszy ani personelu na organizowanie opieki nad uczniami poza zajęciami. Z tego powodu jeden rodzic najczęściej decyduje się na pozostanie w domu i rezygnację z aktywności zawodowej.

Zdaniem IPPR, zapewnienie gospodarstwom domowym dostępu do przystępnej cenowo opieki nad dziećmi pomogłoby zmniejszyć wydatki rządowe o prawie 2,8 miliarda funtów, ponieważ więcej rodzin mogłoby podjąć dodatkową pracę lub zwiększyć liczbę godzin pracy w obecnej.

W badaniu zalecono także rozszerzenie opieki poza godzinami zajęć w szkołach do 18:00 i oferowanie większej liczby klubów szkolnych dla dzieci.

PoprzedniBluestar oferuje bonus w wysokości 2 000 funtów, aby przyciągnąć 100 nowych kierowców
NastępnyDuża ilość narkotyków klasy A skonfiskowana w Southampton