Start Southampton Dane sugerują, że 1 na 5 dwulatków ma opóźniony rozwój kluczowych umiejętności...

Dane sugerują, że 1 na 5 dwulatków ma opóźniony rozwój kluczowych umiejętności życiowych

390
0

Jeden na pięciu dwulatków w Southampton miał w zeszłym roku opóźnienia w rozwijaniu kluczowych umiejętności życiowych – sugerują dane.

Organizacje charytatywne dla dzieci twierdzą, że niepokojąca liczba małych dzieci w całej Anglii, które pozostają w tyle, wzrośnie podczas pandemii i stwierdziły, że potrzebne są pilne inwestycje w sektor wczesnoszkolny, aby przygotować je do szkoły.

Pielęgniarki przedszkolne i pielęgniarki środowiskowe badają tysiące dzieci w wieku od dwóch do dwóch i pół roku w całym kraju, aby sprawdzić ich rozwój psychiczny i fizyczny w ramach Programu Zdrowe Dziecko. Ocena daje rodzicom wgląd w postępy ich dziecka i służy do planowania i ulepszania lokalnych usług.

W latach 2019-2020 81% dzieci w Southampton spełniało oczekiwane standardy w pięciu obszarach komunikacji, rozwiązywania problemów, interakcji społecznych, wykorzystywania umiejętności motorycznych, takich jak trzymanie ołówka, oraz motoryki złożonej, w tym kopania piłki.

W całym kraju 83,3% dzieci spełniło oczekiwania we wszystkich pięciu obszarach rozwoju w latach 2019-20. Organizacja charytatywna Action for Children stwierdziła, że ​​dane te są „bardzo niepokojące.”

„Wiemy, jak krytyczne są pierwsze lata dla dzieci, które rozwijają się w zawrotnym tempie, nieporównywalnym z żadnym innym okresem ich życia, ale w ciągu ostatniego roku nasi pracownicy pierwszej linii obserwowali, jak dzieci w każdym wieku cofają się w mowie, zachowaniu i edukacji.”

Rzeczniczka Departamentu Edukacji powiedziała: „Chcemy, aby każde dziecko miało jak najlepszy start w życiu. Otwarliśmy żłobki na czas lockdownu, aby zapewnić ciągłość opieki i edukacji naszych najmłodszych dzieci.” Departament przeznaczył 9 milionów funtów na program wczesnej interwencji językowej Nuffield, aby pomóc dzieciom w nadrobieniu zaległości w nauce, ponad 4 miliony funtów na organizacje charytatywne we wczesnych latach życia i przeznaczył 14 milionów funtów na centra rodzin, dodała rzeczniczka.

PoprzedniWielka Brytania: Do końca lipca zaszczepieni zostaną wszyscy dorośli
NastępnySieć John Lewis planuje zamknięcie kolejnych sklepów