Start Polecane Dane pokazują, że Southampton ma jeden z najgorszych wskaźników ubóstwa dzieci

Dane pokazują, że Southampton ma jeden z najgorszych wskaźników ubóstwa dzieci

294
0

Nowe dane pokazują, że Southampton ma jeden z najgorszych wskaźników ubóstwa dzieci w kraju.

Nowa analiza danych rządowych przeprowadzona przez dostawcę domu opieki, firmę Forge Care, wykazała, że ​​Southampton znajduje się w pierwszej dziesiątce miast i gmin w Wielkiej Brytanii o najwyższym poziomie uprawnień do bezpłatnych posiłków szkolnych.

Według Rady Hrabstwa Hampshire, dziecko jest uprawnione do bezpłatnych posiłków szkolnych, jeśli jego rodzic lub opiekun otrzymuje zasiłek dochodowy, zasiłek dla poszukujących pracy uzależniony od dochodów, zasiłek na zatrudnienie zależne od dochodów i zasiłek alimentacyjny, wsparcie na podstawie Części VI ustawy o imigracji i azylu z 1999 r., gwarantowany element państwowego kredytu emerytalnego, kredytu podatkowego na dziecko lub kredytu uniwersalnego.

Analiza wykazała, że ​​Southampton ma dziewiąty najwyższy odsetek kwalifikujących się dzieci, przy czym 30,39% uczniów może ubiegać się o bezpłatne posiłki szkolne.

Na szczycie listy znajduje się Manchester z 37,72%, podczas gdy inne miasto Hampshire, Portsmouth, znalazło się na dziesiątym miejscu z wynikiem 30,05%.

Dane wykazały również, że Southampton ma drugi najwyższy odsetek uczniów szkół średnich z potrzebami w zakresie zdrowia społecznego, emocjonalnego i psychicznego.

Według danych, 4,05% uczniów szkół średnich w Southampton ma takie potrzeby, w porównaniu z miastem o najwyższym odsetku, Plymouth, z 4,14%.

Ubóstwo dzieci definiuje się jako brak „zasobów, możliwości lub dostępu do zdrowego i korzystnego żywienia, uczestnictwa, integracji, środowiska życia, opieki zdrowotnej, edukacji i wysokich ambicji wobec dzieci, co przejawia się w doświadczeniach, zasobach i perspektywach oferowanych lub dostępnych dla dzieci.

PoprzedniArt Asia świętuje w ten weekend 40 lat działalności
NastępnyLidl najlepszymi płacami wśród supermarketów w Wielkiej Brytanii