Start Polecane Dane pokazują, że setki nastolatków z Southampton korzystało z zasiłku Universal Credit

Dane pokazują, że setki nastolatków z Southampton korzystało z zasiłku Universal Credit

974
0

Według najnowszych danych, setki nastolatków z Southampton skorzystało ze wsparcia Universal Credit.

Organizacje charytatywne przeciwdziałające ubóstwu wzywają rząd do uczynienia więcej, aby pomóc wrażliwym młodym ludziom „obciążonym” niskimi dochodami i rosnącymi kosztami mieszkaniowymi. Nowe dane z Departamentu Pracy i Emerytur ujawniają, że 506 młodych ludzi w wieku od 16 do 19 lat ubiegało się o zasiłek w listopadzie. To niewielki wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy 489 nastolatków otrzymało Universal Credit.

Rządowy system opieki społecznej ma zostać w pełni wdrożony do końca 2023 roku. Oznacza to, że sześć wcześniejszych świadczeń – w tym ulga dla osób poszukujących pracy i ulga podatkowa z tytułu pracy – zostanie zastąpiona jedną miesięczną płatnością Universal Credit.

Chociaż zasiłek uzależniony od dochodów jest zwykle dostępny dla osób dorosłych o niskich dochodach lub niepracujących, młodzi ludzie w wieku 16–17 lat mogą ubiegać się o Universal Credit z kilku powodów, w tym z braku wsparcia rodzicielskiego, opieki nad osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności lub odpowiedzialności za dziecko.

Według ostatnich szacunków, mniej więcej jeden na 28 nastolatków w wieku 16–19 lat w Southampton korzystał z Universal Credit. 80% osób, które otrzymały zasiłek, było bezrobotnych.

Rząd zobowiązał się do zakończenia czteroletniego zamrożenia świadczeń w kwietniu tego roku, co oznacza, że świadczenia wzrosną o tę samą stopę, co inflacja.

PoprzedniCzwarty przypadek koronawirusa w Wielkiej Brytanii
NastępnySztorm Ciara pomógł samolotowi pokonać rekord lotu