Start Polecane Dane pokazują, że prawie 200 kobiet w Southampton paliło w czasie ciąży

Dane pokazują, że prawie 200 kobiet w Southampton paliło w czasie ciąży

532
0

Dane pokazują, że w tym roku prawie 200 kobiet z Southampton paliło podczas ciąży.

Ministerstwo zdrowia twierdzi, że musi zainwestować w środki, które pomogą przyszłym matkom rzucić palenie. Według ekspertów, kobiety z obszarów ubogich są szczególnie narażone na powikłania spowodowane papierosami.

Nowe dane NHS Digital pokazują, że 13% matek, które urodziły między kwietniem a wrześniem w rejonie Southampton Clinical Commissioning Group, było palaczami – co stanowi 190 z 1512 kobiet zarejestrowanych w tym czasie. Dane pokazują, że prawie 200 kobiet w ciąży w Southampton pali.

Eksperci ds. zdrowia nadal ostrzegają przed paleniem podczas ciąży z powodu poważnych problemów zdrowotnych, jakie może powodować. Obejmują one komplikacje podczas porodu i zwiększone ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu, martwego płodu i nagłej, nieoczekiwanej śmierci w okresie niemowlęcym.

Ponieważ 10% matek jest palaczami w chwili porodu, Departament Zdrowia i Opieki Społecznej uznał, że „musi zrobić więcej”, aby obniżyć ten poziom. Długoterminowy plan NHS określa program środków, w tym lekcje rzucania palenia dla wszystkich kobiet w ciąży, które sprawią, że poród będzie jeszcze bezpieczniejszy, i będą opierać się na postępach w opiece NHS, które pomogły zmniejszyć liczbę poronień o 20%.

PoprzedniRodzinna tragedia w hotelowym basenie
NastępnySzybka ładowarka dla samochodów elektrycznych w Southampton