Start Polecane Dane pokazują, że drogi w Southampton wymagają naprawy – jedna na 25...

Dane pokazują, że drogi w Southampton wymagają naprawy – jedna na 25 mil

472
0

Dane sugerują, że około jedna na każde 25 mil głównej drogi w Southampton wymaga naprawy.

Drogi zarządzane przez radę zostały zbadane w ciągu 12 miesięcy do marca 2021 r. i sklasyfikowane jako „czerwone”, jeśli należy je rozważyć do konserwacji. Dane z Departamentu Transportu pokazują, że 4% dróg typu A w Southampton znalazło się w tej najgorszej kategorii – chociaż było to mniej niż 5% w latach 2019-20. A 3% dróg B i C również wymagało naprawy.

Odsetek dróg typu A wymagających naprawy odpowiada średniej w Anglii, gdzie jedna na 25 mil jest w złym stanie.

Rzecznik Rady Miejskiej Southampton powiedział: „Rada uznała to za istotny problem w Southampton i w rezultacie w budżecie z lipca 2021 r. zainwestowaliśmy dodatkowe 10 milionów funtów w renowację dróg i chodników w całym mieście, przyczyniając się do rekordowych całkowitych wydatków w wysokości 22 milionów funtów przed kwietniem 2023 r. Nieustannie inwestujemy również w rozwój ścieżek rowerowych, aby zapewnić ludziom możliwość przechodzenia na bardziej ekologiczne środki transportu i robienia tego bezpiecznie.”

Badania dróg są w dużej mierze wykonywane za pomocą skanerów, które identyfikują odcinki drogi zużyte lub dotknięte koleinami lub wybojami. Jednak DfT stwierdziło, że w Southampton zastosowano inną metodę, co oznacza, że ​​obszar ten nie powinien być bezpośrednio porównywany z innymi.

DfT powiedział, że odsetek dróg w czerwonej kategorii jest „stabilny” po niewielkim wzroście w latach 2019-20, ale od 2015-16 nie nastąpiła żadna zmiana.

Niedawne badanie przeprowadzone przez AA wykazało, że dziewięć na dziesięciu kierowców chce, aby rząd mocno zainwestował w naprawę lokalnych dróg.

PoprzedniBoris Johnson wspomniał o Peppa Pig World w ważnym przemówieniu
NastępnyNowe domy w Anglii będą miały zgodnie z prawem ładowarki do samochodów elektrycznych