Start Polecane Damian Kordas i Jamie Olivier lepią polskie pierogi

Damian Kordas i Jamie Olivier lepią polskie pierogi

1413
0

Jamie Oliver – brytyjski kucharz, autor programów i książek kulinarnych zaprosił do swojego studia Damiana Kordasa, zwycięzcę polskiej edycji programu „Masterchef”, gdzie razem lepili tradycyjne polskie pierogi z przepisu babci Damiana.

Kordas jest pierwszym Polakiem, który pojawił się w programie jednego z najbardziej znanych brytyjskich kucharzy.  Nagrania odbyły się w Wielkiej Brytanii w październiku, a ostateczne efekty kulinarnej współpracy pojawiły się w mediach społecznościowych wczoraj. Damian Kordas przyznaje, że wspólne gotowanie z Oliverem były jego wielkim marzeniem, a udało się je spełnić dzięki zaangażowaniu fanów.

– Jamie Oliver jest moim guru kulinarnym. Zaangażowałem moich fanów i zrobiłem filmik dla Jamiego na moim kanale, a moi fani zaspamowali Instagram Jamiego – powiedział Kordas przed pojawieniem się w studio. – Podczas spotkania Jamie powiedział, że sprowadziłem na niego chyba pół Polski. Dostał wówczas co najmniej 5 tysięcy prywatnych wiadomości, więc zaczął się w końcu zastanawiać, kim jestem. Wrzucił moje zdjęcie na swoim profilu z prośbą do fanów, aby odpowiedzieli „tak” lub „nie” na pytanie, czy ma coś ze mną ugotować, czy raczej zgłosić na policję za stalking. Pod tym jednym zdjęciem pojawiło się aż 27 tysięcy komentarzy, a zazwyczaj jest ich sto czy dwieście – dodał 24-letni kucharz.