Start Brexit Czy ubezpieczenie podróży pokryje wszelkie koszty związane z zakłóceniami w przypadku Brexitu?

Czy ubezpieczenie podróży pokryje wszelkie koszty związane z zakłóceniami w przypadku Brexitu?

943
0

Wczasowicze posiadający ubezpieczenie podróżne w niektórych firmach mogą nie być objęci ubezpieczeniem hotelu, wynajmu samochodu i innymi kosztami, jeśli muszą odwołać podróż z powodu zakłóceń związanych z Brexitem. Specjalne badania w tej sprawie przeprowadził portal Moneysavingexpert.com.

Oficjalne wytyczne rządu mówią, że loty powinny odbywać się bez zakłóceń – nawet w przypadku braku porozumienia. Organ lotnictwa międzynarodowego ostrzega jednak, że niektóre loty mogą zostać odwołane.

„Aby sprawdzić, jaką ochronę mają wczasowicze, poprosiliśmy 16 największych ubezpieczycieli o wyjaśnienie, co by się stało, gdybyśmy zarezerwowali hotele, wynajęli samochody po 29 marca, a nie będziemy mogli z tego skorzystać, ponieważ nasz lot został odwołany lub poważnie opóźniony z powodu problemów związanych z Brexitem” – podaje Moneysavingexpert.com.

Admiral, Aviva, Direct Line i Saga potwierdziły, że ubezpieczenie będzie działać także w przypadku kłopotów związanych z Brexitem.Axa, Coverwise i Halifax twierdzą, że tylko osoby z ubezpieczeniem „zakłócenia podróży” będą mogli złożyć skargę. LV i Nationwide stwierdziły, że ci z podstawowym ubezpieczeniem nie będą chronieni, ale ci, którzy wykupią dodatkowe – już tak.Co-op przekazał, że roszczenia związane z Brexitem będą rozpatrywane „indywidualnie”. Z kolei Legal& General i Post Office odmówiły podania konkretnych odpowiedzi na temat tego, czy ich klienci będą objęci ubezpieczeniem. Debenhams i LeisureGuard twierdzą, że ich polityka dotyczy wypłacania pieniędzy tylko w przypadku opóźnień lotów z powodu określonych przyczyn, takich jak strajki, a Brexit do nich nie należy.

PoprzedniMężczyzna postrzelony w nogę w jednym z domów w Portsmouth
NastępnyWinchester i Southampton na liście najdroższych miejsc na zakup domu