Start Coronavirus Czy szkoły w Wielkiej Brytanii zostaną ponownie otwarte w lutym?

Czy szkoły w Wielkiej Brytanii zostaną ponownie otwarte w lutym?

603
0

Wszystkie szkoły podstawowe i średnie są obecnie zamknięte w ramach lockdownu z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Szkoły w Anglii zostały zamknięte 5 stycznia, kiedy Boris Johnson ogłosił trzeci ogólnokrajowy lockdown. Premier oświadczył, że wszyscy uczniowie, z wyjątkiem dzieci szczególnie wrażliwych i dzieci kluczowych pracowników, którym nadal wolno uczęszczać do pracy, będą musiały przejść na naukę zdalną przynajmniej do połowy lutego.

Jednak bez ostatecznej daty końcowej dla obecnych ograniczeń rodzice, nauczyciele i uczniowie zastanawiają się, kiedy będą mogli wrócić do klasy.

Przedstawiając na początku stycznia nowe restrykcje w Anglii, Boris Johnson dał jasno do zrozumienia, że ​​ma nadzieję, że szkoły zostaną ponownie otwarte po połowie lutego. Daty te mogą się różnić w zależności od okręgu, ale dla większości uczniów ferie zimowe przypadają od poniedziałku 15 do piątku 19 lutego.

Jednak ministrowie powiedzieli, że teraz jest możliwe, że lockdown może zostać złagodzony dopiero w marcu. Ponadto ograniczenia można znieść w różnym tempie w każdym regionie, w zależności od rozpowszechnienia wirusa.

Z tego powodu posłowie zostali poinformowani, że szkoły mogą nie zostać ponownie otwarte w tym samym czasie w całym kraju. Dr Jenny Harries, jedna z zastępców naczelnych lekarzy w Anglii, powiedziała we wtorek 19 stycznia, że ​​niektóre szkoły mogą otwierać się wcześniej w niektórych częściach kraju.