Start Wiadomości Czy obywatele krajów UE będą musieli opuścić UK po Brexicie?

Czy obywatele krajów UE będą musieli opuścić UK po Brexicie?

1331
0

Ponad 2 mln obywateli krajów Unii Europejskiej, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii obawia się o swoją przyszłość po tym, jak rząd oznajmił, że nie może zagwarantować, że będą oni mogli zostać w UK po Brexicie.

Z danych przedstawionych przez Office for NationalStatistics wynika, że w okresie od stycznia do marca liczba imigrantów pracujących w Wielkiej Brytanii wynosiła 2,145,700, z czego 939 tys pochodziła z krajów, które są w Unii najdłużej, wliczając Niemcy i Francję, 962 tys. to obywatele krajów, które weszły do Unii w 2004 roku, czyli m.in. Polacy, Węgrzy, Czesi, oraz 228 tys. to obywatele Rumunii i Bułgarii.

Rzeczniczka premiera Camerona oświadczyła, że na pewno nie będzie żadnych gwałtownych zmian w sytuacji imigrantów tuż po referendum. Przyszły status obywateli Unii w Wielkiej Brytanii zostanie wypracowany w toku negocjacji po Brexicie i decyzja będzie należeć do przyszłego premiera. Do nowego premiera będzie również należała decyzja o tym, kiedy oficjalnie rozpocząć proces opuszczania Unii Europejskiej.

PoprzedniRasistowski list wysłany do Polki z Bournemouth. Kolejny Brexit efekt?
NastępnyNigel Farage zrezygnował z funkcji szefa UKIP