Start Coronavirus Czy mogę wyjechać na wakacje? Co musisz wiedzieć o nowej podróżniczej „zielonej...

Czy mogę wyjechać na wakacje? Co musisz wiedzieć o nowej podróżniczej „zielonej liście”.

797
0

Brytyjski rząd dodał16 terytoriów na 'zieloną listę’ miejsc, po powrocie z których nie trzeba odbywać kwarantanny. Jednak wbrew oczekiwaniom nie ogłosił, że osoby zaszczepione nie będą musiały jej odbywać po powrocie z krajów oznaczonych na bursztynowo.

Rząd korzysta z systemu sygnalizacji świetlnej, aby określić wymagania dotyczące kwarantanny i testowania dla powracających podróżnych. Zielony oznacza brak kwarantanny i jeden test po przyjeździe, bursztynowy oznacza 10-dniową kwarantannę w domu i dwa testy po przyjeździe, a czerwony oznacza kwarantannę hotelową, która dla podróżujących samotnie kosztuje 1750 funtów.

Które kraje zostały dodane do zielonej listy?

Popularne kierunki turystyczne Malta, Madera i Baleary zostaną dodane do rządowej zielonej listy od 30 czerwca. Na liście znalazło się również kilka wysp karaibskich – Antigua, Barbuda, Dominika, Barbados i Grenada.

Brytyjskie terytoria zamorskie Anguilla, Bermudy, Brytyjskie Terytorium Antarktyczne, Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, Montserrat, Wyspy Pitcairn, Wyspy Turks i Caicos również znajdą się na zielonej liście.

Które kraje zostały dodane do czerwonej listy?

Erytrea, Haiti, Dominikana, Mongolia, Tunezja i Uganda zostały dodane do czerwonej listy.

Uznano, że stanowią one wysokie ryzyko dla zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii ze względu na znane warianty budzące niepokój, znane warianty wysokiego ryzyka będące przedmiotem badania lub ze względu na wysoką częstość występowania Covid-19.

Rząd twierdzi, że wszystkie decyzje mają być poddawane przeglądowi.

PoprzedniBrytyjski minister zdrowia przeprasza za złamanie wytycznych dotyczących dystansu społecznego
NastępnyZakaz reklam niezdrowego jedzenia w brytyjskiej telewizji