Start Polecane Czy historyczna fabryka Spitfire w Southampton zostanie zburzona?

Czy historyczna fabryka Spitfire w Southampton zostanie zburzona?

613
0

Wielka część historii Southampton może zostać zburzona w ramach planów przekształcenia dawnej fabryki Forda.

W zeszłym miesiącu deweloperzy magazynów Tungsten Properties złożyli wniosek o budowę czterech jednostek przemysłowych na terenie Swaythling. Jednak obecnie na proponowanym obszarze na Wide Lane znajdują się hangary do testów w locie, które podczas II wojny światowej zostały użyte do produkcji ponad 8000 samolotów Spitfire.

Dokumenty ujawniły, że jeśli plany zostaną zatwierdzone przez Radę Miasta Southampton (SCC) w przyszłym miesiącu, struktury te zostaną zburzone. Raport napisany w imieniu Departamentu Archeologii SCC mówi: „Konserwator skomentuje znaczenie dawnego hangaru lotniczego oraz akceptowalność lub brak jego rozbiórki. Raport zaleca, aby w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku sporządzić dokumentację archeologiczną budynku „przed rozbiórką, a być może w jej trakcie”.

Hangar został zbudowany w 1934 roku obok lotniska w Southampton, gdzie był używany przez producenta samolotów Supermarine do testowania swoich Spitfire’ów. W latach 70. konstrukcja stała się częścią fabryki Forda. SCC ma podjąć decyzję w przyszłym miesiącu.

PoprzedniUchodźcy z Afganistanu zostaną przesiedleni do Hampshire
NastępnyKolejna fala pandemii w UK już we wrześniu?