Start Polecane Czy główna ulica w Southampton umiera? Oto, co mówią przywódcy miasta

Czy główna ulica w Southampton umiera? Oto, co mówią przywódcy miasta

1276
0

Liczba sklepów w Wielkiej Brytanii spadła we wrześniu, ale czy to oznacza, że ulica handlowa w Southampton umiera?

W zeszłym miesiącu Konfederacja Przemysłu Brytyjskiego (CBI) ujawniła, że ​​sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii rosła w najwolniejszym tempie od marca w ciągu 12 miesięcy do września.

Nowe dane British Retail Consortium (BRC) i Sensormatic IQ ujawniły również, że we wrześniu frekwencja w sklepach detalicznych w Wielkiej Brytanii spadła o 16,8 procent w porównaniu z dwoma latami wcześniej.

Ale jak Southampton radziło sobie w tym okresie?

Według GO! Southampton, Business Improvement District (BID) w centrum Southampton, doniesienia o zamieraniu ulicy handlowej są „bardzo przesadzone”.

„Zarejestrowaliśmy 382 000 klientów w sierpniu, 444 000 we wrześniu i 505 000 w październiku do tej pory. Liczby są teraz wyraźnie zwiększone przez powrót studentów.”

„Jeśli chodzi o wydatki, zauważyliśmy większy wkład w sierpniu ze strony klientów spoza najbliższego regionu, co sugeruje, że gościliśmy „stacjonarnych”, których staramy się przyciągnąć. Prawdopodobnie odzwierciedla to również powrót rejsów”.

Liczby w innych częściach kraju nie oddają tak pozytywnego obrazu.

Liczba pustych sklepów na głównych ulicach Wielkiej Brytanii wzrosła do najwyższego poziomu od sześciu lat, ponieważ centra miast, zwłaszcza Londynu, cierpią z powodu spadku liczby odwiedzających.

Dane firmy Springboard zajmującej się analizą handlu detalicznego ujawniły, że prawie 11 procent sklepów pozostało pustych w lipcu w porównaniu z 9,8 procent w styczniu, a liczba pustych lokali wzrosła w sześciu z 10 regionów Wielkiej Brytanii.

W związku z tym Southampton zdołało zachować niewielką liczbę pustych jednostek. Rzecznik GO! Southampton powiedział: „Jedną z najbardziej niezwykłych cech popandemicznego renesansu Southampton jest bardzo mała liczba pustych jednostek handlowych.”

PoprzedniMieszkańcy Southampton zachowają więcej korzyści w ramach znacznej obniżki podatków
NastępnyBudunek, w którym testowano Spitfire przeznaczony do rozbiórki