Start Coronavirus Cztery przypadki wariantu Covid Omicron potwierdzone w Southampton

Cztery przypadki wariantu Covid Omicron potwierdzone w Southampton

600
0

W Southampton potwierdzono cztery przypadki wariantu Omicron.

Miejski dyrektor ds. zdrowia publicznego powiedział, że rada współpracuje z brytyjską Agencją Bezpieczeństwa Zdrowia po odkryciu czterech przypadków nowego wariantu Covid.

Rada dodała, że ​​wszystkie przypadki „są bezpośrednio lub pośrednio związane z podróżami” i „chociaż nie ma powodów do niepokoju, słusznie zachowujemy ostrożność”.

Na pytanie, gdzie w Southampton znaleziono przypadki, rada odpowiedziała, że ​​może jedynie potwierdzić, że „chorzy znajdują się w różnych częściach miasta”. Rada miasta potwierdziła również, że obecnie nie ma planów przeprowadzenia testów masowych.

Dyrektor ds. zdrowia publicznego powiedział: „Wykrycie tego wariantu w mieście przypomina, że ​​pandemia jeszcze się nie skończyła i że każdy ma do odegrania rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa sobie, swoim bliskim i społecznościom”.

„Współpracujemy z UKSHA, aby zapewnić, że wszystkie kontakty będą śledzone, a mieszkańcy nie będą musieli podejmować żadnych konkretnych dodatkowych działań po wykryciu tego wariantu. Powinniśmy jednak zachować czujność i pamiętać, że wszyscy mamy do odegrania rolę w ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

„Możemy to zrobić, kontynuując testy zgodnie z wytycznymi krajowymi, wykonując nasze szczepienia i szczepienia przypominające, nosząc maski w zatłoczonych miejscach i w sklepach oraz w transporcie publicznym zgodnie z wytycznymi rządowymi oraz izolując się, gdy jest to wymagane.”

„Każdy bliski kontakt z potwierdzonym przypadkiem Omicron musi również izolować się przez 10 dni, niezależnie od statusu szczepionki lub wieku”.

PoprzedniNowe ograniczenia podróży dla wariantu Omicron obowiązujące od wtorku
NastępnyUtrata prawa jazdy i paszportu za zażywanie narkotyków