Start Coronavirus Częściowe zniesienie zakazu podróży zagranicznych od 17 maja

Częściowe zniesienie zakazu podróży zagranicznych od 17 maja

869
0

Premier Boris Johnson zasugerował, że 17 maja nastąpi jedynie częściowe zniesienie zakazu podróży zagranicznych bez uzasadnionego powodu.

W tym tygodniu rząd ma ogłosić, które kraje oznaczone zostaną kolorami zielonym, żółtym i czerwonym, od czego zależy, jakie będą obowiązywać wymogi w zakresie testów i kwarantanny po przyjeździe z nich.

Zgodnie z rządowym planem wychodzenia z lockdownu, dopuszczenie podróży zagranicznych bez uzasadnionego powodu mogłoby nastąpić najwcześniej w trzecim etapie, rozpoczynającym się 17 maja. Jednak dotychczas rząd nie potwierdził w wiążący sposób, że zniesienie zakazu podróży faktycznie nastąpi 17 maja.

Boris Johnson zasugerował, że może nastąpić tylko częściowe dopuszczenie podróży. “Chcemy dokonać jakiegoś otwarcia 17 maja, ale nie sądzę, aby mieszkańcy tego kraju chcieli widzieć napływ chorób z innych miejsc. Ja na pewno bym tego nie chciał i musimy być bardzo, bardzo twardzi, musimy być tak ostrożni, jak to możliwe, gdy będziemy się otwierać” – stwierdził premier.

Johnson oświadczył także, że jest spora szansa, iż od 21 czerwca, gdy przewidziany jest ostatni etap wychodzenia z lockdownu, zniesiony zostanie obowiązek zachowywania dystansu społecznego.

PoprzedniLimit żałobników na pogrzebach zostanie zniesiony w tym miesiącu
NastępnyMeghan Markle napisała książkę dla dzieci