Start Coronavirus Czas ucieka – ostrzegają liderzy NHS

Czas ucieka – ostrzegają liderzy NHS

632
0

Jak mówią szefowie NHS, jest coraz mniej czasu do sfinalizowania strategii śledzenia, która pozwoliłaby uniknąć potencjalnego drugiego wzrostu liczby przypadków koronawirusa.

Konfederacja NHS ostrzegła przed poważnymi konsekwencjami dla personelu i pacjentów, jeśli właściwy system nie zostanie szybko ustanowiony. Stwierdzili, że środków blokujących nie należy łagodzić, dopóki nie zostanie wprowadzony jasny plan.

Z obietnicy premiera wynika, że ​​od czerwca wprowadzi w Anglii system śledzenia kontaktów. Śledzenie kontaktów identyfikuje osoby, które mogły mieć kontakt z zarażoną osobą, aby uniknąć potencjalnego przeniesienia choroby.

Niall Dickson, dyrektor naczelny konfederacji, która reprezentuje przywódców służby zdrowia i opieki, z zadowoleniem przyjął obietnicę Borisa Johnsona złożoną w środę. Ale w liście do Sekretarza Zdrowia Matta Hancocka Dickson powiedział, że bez jasnej strategii, że Wielka Brytania jest bardziej narażona na drugi szczyt wirusa. – Jesteśmy 10 tygodni w pandemii i opracowanie strategii opartej na dobrze przepracowanej bazie lokalnej powinno być gotowe znacznie wcześniej – powiedział. – Jeśli nie zainicjujemy szybkiego wdrożenia odpowiedniego systemu, angażującego odpowiednie osoby, konsekwencje dla NHS, w tym personelu i pacjentów, mogą być poważne. – dodał.

(bbc.com)

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniOszustwa związane z zasiłkami mogą wynosić 1,5 miliarda funtów
Następny13-latek z Southampton aresztowany pod zarzutem posiadania broni palnej