Start Coronavirus Covid: zniesienie samoizolacji dla osób podwójnie zaszczepionych

Covid: zniesienie samoizolacji dla osób podwójnie zaszczepionych

694
0

Sekretarz zdrowia zapowiedział, że po 16 sierpnia osoby, które miały kontakt z chorym na koronawirusa, a które otrzymały podwójną dawkę szczepionki, nie będą musiały się izolować.

Sajid Javid powiedział parlamentarzystom, że od tej daty ta sama polityka będzie miała zastosowanie również do osób poniżej 18 roku życia. Dodał, że rząd poda w tym tygodniu więcej szczegółów na temat zasad samoizolacji w przypadku podróży międzynarodowych.

Sekretarz ds. edukacji Gavin Williamson ogłosił koniec „baniek” w szkołach od 19 lipca. Ten system doprowadził do tego, że duża liczba uczniów była odsyłana do domu, jeśli jedno dziecko miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. W rezultacie absencja uczniów związana z covid w Anglii osiągnęła nowy wysoki poziom, odkąd wszyscy uczniowie powrócili do szkoły w marcu – 640 000 uczniów w Anglii nie uczęszczało do szkoły z powodu COVID w zeszłym tygodniu.

W poniedziałek premier potwierdził, że 19 lipca zamierza zlikwidować większość pozostałych ograniczeń w Anglii, w tym przepisy dotyczące noszenia masek i zasady dotyczące dystansu społecznego.

PoprzedniWestquay oświadczyło, że nie będzie transmitować Euro na dużym ekranie
NastępnyHeathrow przetestuje pasy szybkiego dostępu dla zaszczepionych