Start Polecane Covid: zakaz grillowania w New Forest przed okresem letnim

Covid: zakaz grillowania w New Forest przed okresem letnim

534
0

W New Forest wprowadzono zakaz grillowania i więcej znaków informacyjnych spodziewając się tłumów w okresie letnim, kiedy większość z nas zdecyduje się na spędzenie wakacji w UK.

Te ruchy, wraz z większą liczbą patroli, są następstwem wzrostu zachowań antyspołecznych i niepokojenia dzikiej przyrody, tuż po zakończeniu lockdownu w zeszłym roku.

Zarząd Parku Narodowego (NPA) opublikował swój plan działania we współpracy z innymi organizacjami w lesie. Zachęca on odwiedzających do „dbania o las i do wzajemnej troski”. Ekolodzy uprzednio ostrzegali przed „długotrwałą degradacją”, jeśli zeszłoroczny napływ odwiedzających powtórzy się. Problemy obejmowały parkowanie kierowców na poboczach, zakłócanie wrażliwych siedlisk i grille na wrzosowiskach.

W obecnej sytuacji zasada pozostania w domu zostanie zniesiona w Anglii od 29 marca, z dalszym złagodzeniem do kwietnia, maja i czerwca. Ponieważ podróże zagraniczne są ograniczone, oczekuje się, że w okresie letnim wzrośnie liczba odwiedzających parki narodowe.

Plan działania został opracowany przez NPA wraz z Forestry England, organizacją turystyczną Go New Forest, radą New Forest District, Verderers, policją i strażą pożarną. Plan obejmuje więcej patroli strażników NPA i Forestry England, wraz z zespołami wolontariuszy pomagającymi w zbieraniu śmieci i „zgłaszaniu nieodpowiedzialnego parkowania”.