Start Coronavirus Covid: Wszystkie osoby powyżej 50. roku życia mają do maja otrzymać szczepionkę

Covid: Wszystkie osoby powyżej 50. roku życia mają do maja otrzymać szczepionkę

499
0

Downing Street potwierdziło, że do maja wszystkim dorosłym w wieku 50 lat i starszym należy zaoferować szczepionkę na koronawirusa. Wcześniej ministrowie powiedzieli, że ich „ambicją” jest szczepienie pierwszych dziewięciu grup priorytetowych do wiosny.

Wielka Brytania zaszczepiła prawie 11 milionów ludzi i zamierza osiągnąć 15 milionów szczepień do 15 lutego. Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że wiele rzeczy „będzie musiało pójść dobrze”, aby osiągnąć majowy cel dla wszystkich osób po pięćdziesiątce. Powiedział, że podaż jest „najtrudniejszym” czynnikiem ograniczającym wdrożenie.

Minister powiedział jednak, że rząd jest na dobrej drodze do zaszczepienia pierwszych czterech grup priorytetowych do połowy miesiąca, w tym osób powyżej 70. roku życia, pracowników pierwszej linii zdrowia i opieki oraz wyjątkowo wrażliwych klinicznie osób.

Dziewięć najważniejszych grup szczepień priorytetowych – które są ustalane przez Wspólny Komitet ds. Szczepień i Szczepień (JCVI) – obejmuje również osoby w wieku od 16 do 64 lat z podstawowymi schorzeniami.

Najnowsze dane sugerują oznaki spadku liczby przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii, a liczba R – średnia liczba osób, które ktoś mógłby zarazić – spadła nieznacznie do między 0,7 a 1.

Mark Harper, przewodniczący Covid Recovery Group złożonej z konserwatywnych posłów, którzy chcą złagodzenia lockdownu, powiedział, że „prawie niemożliwe byłoby uzasadnienie wprowadzenia jakichkolwiek ograniczeń” po zaszczepieniu osób po pięćdziesiątce.

PoprzedniMężczyzna próbował wyrwać 2-letnią dziewczynkę z wózka w Basingstoke
NastępnyWalka z narkotykami na stacji Southampton Central