Start Coronavirus Covid: Wszystkie kraje mają zostać usunięte z angielskiej czerwonej listy podróżniczej

Covid: Wszystkie kraje mają zostać usunięte z angielskiej czerwonej listy podróżniczej

636
0

Pozostałe siedem krajów z angielskiej czerwonej listy podróżniczej Covid ma zostać usuniętych, poinformowało BBC.

Pasażerowie przylatujący z Kolumbii, Peru, Panamy, Dominikany, Haiti, Wenezueli i Ekwadoru niedługo nie będą już musieli poddawać się kwarantannie w hotelu na własny koszt przez 10 pełnych dni. Jednak kraj może zostać ponownie dodany do listy, jeśli pojawią się tam przypadki zachorowań na Covid.

Od lutego kwarantannę w hotelach przeszło ponad 200 000 osób.

Zmiana nie została oficjalnie ogłoszona przez Departament Transportu, ale zapowiedź ma zostać potwierdzona później. Możliwe jest również, że rząd podejmie decyzję o zwiększeniu liczby krajów, z których akceptuje świadectwa szczepień.

Zasady podróżowania w czasie pandemii w Wielkiej Brytanii zostały uproszczone na początku tego miesiąca. W pełni zaszczepieni podróżni przybywający do Anglii z ponad 100 krajów i terytoriów muszą teraz przejść tylko test przepływu bocznego po przybyciu. Przybysze do Szkocji i Walii muszą mieć droższy test PCR, chociaż zmieni się to w niedzielę.

Osoby w wieku powyżej 18 lat, które nie są w pełni zaszczepione lub przybywają z kraju, który nie znajduje się na liście zatwierdzonych szczepień, muszą izolować się w domu przez 10 dni po przybyciu do Wielkiej Brytanii – i zapłacić za PCR lub test przepływu bocznego w trzy dni przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii i dwa dni po powrocie.

PoprzedniGrupa nastolatków strzelała procą do zwierząt w Southampton
NastępnyRejsy z Southampton na światowej sławy Queen Elizabeth zostały odwołane