Start Coronavirus COVID: W Wielkiej Brytanii zaszczepiono osoby bezdomne

COVID: W Wielkiej Brytanii zaszczepiono osoby bezdomne

227
0

Osoby bezdomne są szczepione przeciwko Covid-19 w ramach pionierskiego programu po tym, jak rada nalegała, aby osoby mieszkające w schroniskach były traktowane priorytetowo.

Zgodnie z planem masowych szczepień Departamentu Zdrowia osoby w wieku powyżej 80 lat, mieszkańcy domów opieki oraz pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej jako pierwsi otrzymują szczepionkę. Ale Oldham Council i lokalni lekarze rodzinni nalegali, aby osoby bezdomne były chronione jako jedne z pierwszych, ponieważ oni, wraz z osobami starszymi, są najbardziej narażeni na wirusa. Do tej pory około 30 osób w okolicy zostało zaszczepionych po utworzeniu kliniki w schronisku dla bezdomnych Depaul w Oldham. Dr Zahid Chauhan, który jest również radnym Oldham odpowiedzialnym za zdrowie i opiekę społeczną, powiedział, że osoby bezdomne są „wyjątkowo wrażliwe”, a ich oczekiwana długość życia wynosi zaledwie 43-45 lat. Dodał, że jest „absolutnie zachwycony” tym programem, zwracając się bezpośrednio do rządu o priorytetowe traktowanie bezdomnych, ponieważ jest to „słuszne i ludzkie”.

Dr Chauhan dodał: „Jest to przykład dla reszty kraju i świata. Proszę, nie ignorujcie tych ludzi. Możemy ich chronić. Szczepienie tych ludzi ze wszystkich stron ma absolutny sens i nadal proszę rząd o ponowne rozważenie tej prośby, ponieważ są wyjątkowo bezbronni ludzie”.