Start Coronavirus Covid: w Anglii zostanie otwartych 10 nowych centrów szczepień masowych

Covid: w Anglii zostanie otwartych 10 nowych centrów szczepień masowych

471
0

Dziesięć nowych centrów masowych szczepień Covid ma zostać otwartych w Anglii od poniedziałku, ponieważ rząd chce osiągnąć cel, jakim jest zaoferowanie dawki 15 milionom ludzi w Wielkiej Brytanii do 15 lutego.

Katedra w Blackburn i boisko do rugby St Helens to jedne z obiektów wybranych do przyłączenia się do siedmiu już używanych ośrodków. NHS England twierdzi, że nowe ośrodki będą oferować „tysiące” szczepionek tygodniowo.

Obecnie w Wielkiej Brytanii podano dalsze 324 233 dawki szczepionki, co daje łącznie ponad 3,5 miliona. Po ogłoszeniu ostatnich danych w sobotę premier Boris Johnson napisał na Twitterze podziękowania dla „wszystkich, którzy pomagają w tym fantastycznym narodowym wysiłku”.

Więcej osób otrzymało obecnie szczepionkę Covid w Wielkiej Brytanii niż pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Uważa się jednak, że było o wiele więcej przypadków niż odnotowano, ponieważ badania masowe nie były dostępne podczas pierwszego szczytu wiosną ubiegłego roku.

Rząd obiecał wszystkim osobom w wieku powyżej 70 lat, wyjątkowo wrażliwym klinicznie i personelowi służby zdrowia i opieki na pierwszej linii frontu szczepienie do połowy lutego.

Podczas rozmowy wideo z pracownikami NHS zaangażowanymi w wdrażanie szczepionek książę William zachęcał opinię publiczną do otrzymania szczepionki. „Wiem, jaką ogromną różnicę przyniesie to wszystkim” – powiedział. „Moi dziadkowie otrzymali szczepionkę i jestem z nich naprawdę dumny”.

PoprzedniPrzestępczość w Southampton wzrosła szósty rok z rzędu
NastępnyJakie są nowe zasady podróżowania w Wielkiej Brytanii?