Start Coronavirus Covid: w Anglii skończył się nakaz noszenia maseczek

Covid: w Anglii skończył się nakaz noszenia maseczek

759
0

Zakrycia twarzy i przepustki Covid nie są już prawnie wymagane w Anglii, po tym, jak w czwartek weszło w życie złagodzenie zasad Planu B.

Sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział, że środki mogą zostać zniesione ze względu na sukces wprowadzenia szczepionek i lepsze zrozumienie leczenia Covid.

Oficjalny rzecznik premiera powiedział, że noszenie masek będzie teraz „kwestią osobistego osądu”.

Ale niektóre sklepy oświadczyły, że nadal będą prosić ludzi o ich noszenie.

Operatorzy kolejowi powiedzieli również, że pasażerowie powinni nosić osłony twarzy. Ale wszyscy mówili, że będą zachęcać, a nie zmuszać klientów do noszenia maseczek.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział, że maski pozostaną obowiązkowe w usługach Transport for London, wzywając ludzi do „robienia właściwych rzeczy”.

Rząd powiedział, że wytyczne dotyczące zdrowia publicznego zachęcające ludzi do noszenia zakrywania twarzy w zatłoczonych i zamkniętych przestrzeniach, gdy wejdą w kontakt z nieznajomymi, pozostaną.

Organizacje będą również mogły wybrać, czy będą wymagać przepustek Covid od osób odwiedzających ich lokale.

Od czwartku rząd zniósł również wytyczne dotyczące stosowania zakryć twarzy w pomieszczeniach ogólnodostępnych placówek edukacyjnych.

Departament Zdrowia powiedział, że zmiany nastąpiły po przeglądzie danych z zeszłego tygodnia, w tym infekcji, skuteczności szczepionek, presji Covid na NHS, absencji pracowników, zachowań publicznych i opinii społeczności naukowej.

PoprzedniChcesz pracować w zoo? Marwell ogłasza trzy nowe oferty pracy
NastępnyMężczyzna przyłapany na noszeniu kuszy na jednej z ulic Southampton w środku dnia