Start Polecane Covid Travel: ostatnie zmiany dotyczące podróży dla mieszkańców UK

Covid Travel: ostatnie zmiany dotyczące podróży dla mieszkańców UK

894
0

Osoby podróżujące do Wielkiej Brytanii z Kanady i Danii nie będą musiały się izolować, ponieważ weszły w życie najnowsze przepisy dotyczące podróży Covid w Wielkiej Brytanii.

Finlandia, Szwajcaria, Azory, Liechtenstein i Litwa również znalazły się na „zielonej liście”. Podróżni z Tajlandii i Czarnogóry, które niedawno znalazły się na czerwonej liście, muszą teraz izolować się w zatwierdzonych przez rząd hotelach.

Wszyscy przybysze muszą przejść co najmniej jeden test na Covid – ale wiele krajów zabroniło mieszkańcom Wielkiej Brytanii wjazdu.

Podróżni przybywający z krajów zielonej listy nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie do Wielkiej Brytanii – niezależnie od tego, czy otrzymali dwie dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi czy nie. Jednak nadal muszą zostać przetestowani przed powrotem do Wielkiej Brytanii i zarezerwować test na drugi dzień po powrocie i wypełnić formularz lokalizacji pasażera.

Tylko obywatele brytyjscy lub irlandzcy oraz mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą wjechać do kraju, jeśli byli w krajach z czerwonej listy. Następnie muszą zapłacić za samoizolację w zatwierdzonym przez rząd hotelu kwarantanny.

Większość krajów znajduje się na bursztynowej liście – w pełni zaszczepione osoby dorosłe nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie z tych lokalizacji, ale muszą przejść testy przed powrotem i dwa dni po powrocie.

Osoby, które nie otrzymały obu szczepionek, muszą izolować się w domu przez 10 dni, a także muszą wykonać testy na Covid.

PoprzedniSouthampton: Rośnie liczba osób hospitalizowanych z powodu Covid
Następny7 nowych zasad Covid dla szkół przed nowym semestrem