Start Coronavirus Covid: testy na przeciwciała oferowane po raz pierwszy publicznie

Covid: testy na przeciwciała oferowane po raz pierwszy publicznie

594
0

Testy na przeciwciała mają być po raz pierwszy szeroko oferowane opinii publicznej w Wielkiej Brytanii w ramach nowego programu, który ma na celu dowiedzieć się więcej o tym, jaką naturalną ochronę mają ludzie po zachorowaniu na koronawirusa.

Program rządowy będzie oferował testy tysiącom dorosłych każdego dnia. Każdy, kto ukończył 18 lat, będzie mógł zgłosić się na test PCR od wtorku. Tym, którzy uzyskają wynik pozytywny, zostaną wysłane dwa domowe testy na przeciwciała.

Sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział, że test będzie szybki i łatwy. Pierwszy test z nakłucia palca musiałby zostać wykonany jak najszybciej po pozytywnym wyniku, aby organizm nie miał czasu na wytworzenie wykrywalnej odpowiedzi przeciwciał na infekcję. Drugi zostanie wykonany 28 dni później i zmierzy przeciwciała wytworzone w odpowiedzi na infekcję.

Testy na przeciwciała były używane wcześniej w Wielkiej Brytanii podczas pandemii, ale w ograniczonej liczbie, głównie na osobach zaangażowanych w badania lub ankiety.

W sobotę Wielka Brytania zgłosiła 32 058 nowych przypadków i 104 zgony osób, które uzyskały wynik pozytywny w ciągu ostatnich 28 dni.

PoprzedniPlany nowego zakwaterowania dla bezdomnych w Southampton
NastępnyLek na koronawirusa zatwierdzony w Wielkiej Brytanii