Start Coronavirus Covid: podróżni mogą teraz korzystać z tańszych testów na Covid

Covid: podróżni mogą teraz korzystać z tańszych testów na Covid

709
0

Weszły w życie nowe przepisy umożliwiające podróżnym powracającym do Anglii wykonanie testów metodą przepływu bocznego zamiast droższych testów PCR.

W pełni zaszczepione osoby przybywające z kraju nie znajdującego się na czerwonej liście mogą teraz wykonać test przepływu bocznego w drugim dniu powrotu lub wcześniej. Rząd powiedział, że to posunięcie było „ogromnym impulsem” dla branży turystycznej. Walia dokona tej samej zmiany w przeciągu tygodnia. Szkocja i Irlandia Północna wskazały, że mogą pójść w ich ślady.

Testy przepływu bocznego dla powracających podróżnych muszą być kupowane od prywatnych dostawców – nie można używać zestawów NHS – a ceny podane na rządowej stronie internetowej zaczynają się od 19 GBP.

Pasażerowie muszą zarezerwować testy przed podróżą do Wielkiej Brytanii. Muszą przesłać zdjęcie swojego testu przepływu bocznego, aby zweryfikować wynik, a zaniechanie tego może skutkować grzywną w wysokości 1000 funtów. Zmiana dotyczy również osób poniżej 18 roku życia, które mieszkają w Wielkiej Brytanii, niezależnie od tego, czy są zaszczepione, czy nie.

Podróżni nadal będą musieli wypełnić formularz lokalizatora pasażerów przed powrotem.

Departament Zdrowia powiedział, że każdy, kto uzyskał wynik pozytywny, będzie musiał przejść test PCR, który może uzyskać bezpłatnie za pośrednictwem NHS.

PoprzedniPlany renowacji Bargate w Southampton
NastępnyMieszkańcy Lymington zszokowani zbrodnią na High Street