Start Polecane Covid: pijący kawę na Portsdown Hill ukarany grzywną za odmowę powrotu do...

Covid: pijący kawę na Portsdown Hill ukarany grzywną za odmowę powrotu do domu

571
0

Mężczyzna, który odmówił opuszczenia punktu widokowego przed wypiciem kawy, otrzymał karę grzywny.

56-latek z Swanmore został ostrzeżony przez policję podczas patrolu w Portsdown Hill w Hampshire, że jedzenie i picie zamówień na wynos w miejscu publicznym jest niezgodne z zasadami Covid-19. Wśród innych osób, które miały zostać ukarane grzywną, znalazł się ktoś, kto jechał z Londynu do swojego drugiego domu w New Forest.

Hampshire Constabulary zachęca ludzi do „pozostania w domu”. Funkcjonariusze powiedzieli, że rozmawiali w sobotę z kilkoma osobami w Portsdown Hill i Southsea Esplanade, które zakupiły jedzenie na wynos i zaparkowały, aby je zjeść.

Funkcjonariusze stwierdzili, że większość zrozumiała i poszła do domu, po wyjaśnieniach, że jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami, ale jeden z mężczyzn odmówił opuszczenia miejsca, dopóki nie skończy pić kawy. Mężczyzna został ukarany grzywną.

„Parkowanie w celu spożycia jedzenia na wynos jest zabronione zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony zdrowia; po zakupieniu żywności musisz wracać do domu” – powiedział rzecznik policji.

PoprzedniJednorazowa płatność Universal Credit. To musisz wiedzieć
NastępnyNew Forest uznany za piąty najlepszy park narodowy w Europie