Start Coronavirus Covid: od poniedziałku Wielka Brytania zamknie wszystkie korytarze podróży

Covid: od poniedziałku Wielka Brytania zamknie wszystkie korytarze podróży

1530
0

Wielka Brytania ma zamknąć wszystkie korytarze podróżne od poniedziałku, aby „zabezpieczyć się przed ryzykiem niezidentyfikowanych jeszcze nowych szczepów Covid”, powiedział premier.

Każdy przylatujący do kraju z zagranicy będzie musiał przed wyjazdem okazać dowód negatywnego wyniku testu Covid. Chodzi o to, że w piątek wszedł w życie zakaz dla podróżnych z Ameryki Południowej i Portugalii w związku z obawami o nowy wariant zidentyfikowany w Brazylii.

Boris Johnson powiedział, że nowe zasady będą obowiązywać co najmniej do 15 lutego. Przemawiając na konferencji prasowej na Downing Street, premier powiedział: „Konieczne jest podjęcie tych dodatkowych środków teraz, kiedy każdego dnia czynimy takie postępy w ochronie ludności”.

Osoby przybywające do Wielkiej Brytanii będą musiały poddać się kwarantannie przez okres do 10 dni, chyba że po pięciu dniach uzyskają wynik negatywny, zgodnie z obowiązującą polityką.Premier dodał, że rząd będzie zaostrzał egzekwowanie przepisów na granicy.

Latem wprowadzono korytarze podróżne, aby umożliwić podróżującym z niektórych krajów o małej liczbie przypadków Covid przyjazd do Wielkiej Brytanii bez konieczności poddawania się kwarantannie.

PoprzedniLondyńskie szpitale przepełnione. Pacjenci wysyłani do Newcastle
NastępnySpada liczba Polaków mieszkających w UK