Start Coronavirus Covid: Nowe centrum szczepień ma zostać otwarte w Southampton

Covid: Nowe centrum szczepień ma zostać otwarte w Southampton

353
0

Centrum szczepień przeciwko Covid w Southampton jest jednym z 32 nowych miejsc, które mają zostać otwarte w tym tygodniu w całym kraju.

Placówka będzie działać z biura Southampton Clinical Commissioning Group przy Oakley Road. NHS England poinformowało, że ​​listy z zaproszeniem do rezerwacji na szczepienie zostały już wysłane do osób w wieku powyżej 80 lat.

Najnowsza seria 32 miejsc do szczepień w kraju obejmuje tor wyścigowy, teren pokazowy, stadion piłkarski i dawny sklep Ikea. Nowe ośrodki skoncentrują się na oferowaniu szczepionek pracownikom służby zdrowia i opieki społecznej w poniedziałek, zanim we wtorek otworzą swoje drzwi dla innych priorytetowych pacjentów.

Nowe centra będą oznaczały sieć 49 miejsc masowych szczepień w całej Anglii. W UK jest również 70 aptek oferujących szczepionkę, ponad 1000 przychodni lekarskich i 250 szpitali.

Pod koniec dnia w piątek 5,9 miliona ludzi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki w całej Wielkiej Brytanii. Sir Simon Stevens, dyrektor naczelny NHS, powiedział: „Cały NHS zmobilizował się, aby rozpocząć realizację tego ogromnego programu szczepień przeciwko Covid-19, a wraz ze wzrostem dostępności podaży szczepionki jesteśmy w stanie zwiększyć jego zasięg i skalę”.