Start Coronavirus Covid: młodsze osoby nadal narażone na poważne uszkodzenie narządów

Covid: młodsze osoby nadal narażone na poważne uszkodzenie narządów

493
0

Badanie wykazało, że młodsi dorośli przyjmowani do szpitala z Covid są prawie tak samo narażeni na komplikacje jak osoby powyżej 50 roku życia.

Czterech na 10 osób w wieku od 19 do 49 lat miało problemy z nerkami, płucami lub innymi narządami podczas leczenia. Badanie objęło 73 197 dorosłych w każdym wieku w 302 brytyjskich szpitalach w pierwszej fali Covid w 2020 roku.

„Wniosek jest taki, że nie jest to tylko choroba osób starszych i słabych” – powiedział prof. Calum Semple, który kierował pracami. „Dane potwierdzają fakt, że Covid nie jest grypą i widzimy nawet młodych dorosłych przychodzących do szpitala z poważnymi komplikacjami, z których niektóre będą wymagały dalszego monitorowania i potencjalnie dalszego leczenia w przyszłości”.

W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z siedmiu brytyjskich uniwersytetów, Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Zdrowia Publicznego Anglii, przyjrzano się liczbie „komplikacji” u osób wymagających leczenia szpitalnego z powodu Covid-19, zdefiniowanych jako diagnoza medyczna narządu.

Ogólnie około połowa wszystkich dorosłych pacjentów doznała co najmniej jednego powikłania podczas pobytu w szpitalu. Najczęstszym było uszkodzenie nerek, a następnie uszkodzenie płuc i serca.

Najwyższe wskaźniki miały osoby w wieku powyżej 50 lat, przy czym 51% zgłaszało co najmniej jeden problem. Ale były też „bardzo powszechne” w młodszych grupach wiekowych. Około 37% osób w wieku 30-39 lat i 44% osób w wieku 40-49 lat miało przynajmniej jedną komplikację zarejestrowaną podczas badania.

PoprzedniSieć sklepów John Lewis planuje zwolnienia
NastępnyTUI odwołuje wakacje. Sprawdź, czy twój wyjazd dojdzie do skutku