Start Coronavirus Covid: Maski mają pozostać obowiązkowe w transporcie publicznym w Londynie

Covid: Maski mają pozostać obowiązkowe w transporcie publicznym w Londynie

330
0

Okrycia twarzy muszą być noszone w londyńskiej sieci transportowej pomimo złagodzenia ograniczeń 19 lipca, mówi burmistrz Londynu.

Sadiq Khan powiedział, że nie jest przygotowany do narażania użytkowników metra, tramwajów i innych środków transportu poprzez rozluźnienie przepisów dotyczących zakrywania twarzy.

Maski na twarz były obowiązkowe w transporcie publicznym od ostatniego roku, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Jednak te zasady zostaną zastąpione wytycznymi rządowymi zalecającymi pasażerom noszenie masek tylko w ruchliwych liniach.

Anglia zniesie większość ograniczeń Covid w poniedziałek i chociaż premier Boris Johnson powiedział, że spodziewa się noszenia masek w zatłoczonych miejscach, takich jak ruchliwy pociąg metra, ich używanie nie będzie już obowiązkowe. Khan poszedł dalej i uczynił z tego warunek korzystania z metra, autobusu, tramwaju, DLR, naziemnej i TfL Rail. Oznacza to, że mimo złagodzenia restrykcji 19 lipca będzie on wymieniony jako warunek w umowie prawnej między TfL a jej klientami.

Londyn jest pierwszym angielskim miastem, które będzie wymagało zakrywania twarzy po złagodzeniu ograniczeń Covid.

PoprzedniRed Funnel zmaga się z samoizolacją jednej trzeciej personelu
NastępnyIbiza, Majorka i Minorka zostaną usunięte z Zielonej Listy