Start Coronavirus Covid: liczba przypadków zakażeń spada w całej Wielkiej Brytanii

Covid: liczba przypadków zakażeń spada w całej Wielkiej Brytanii

791
0

Według najnowszych danych rządowych w Wielkiej Brytanii odnotowano 15 144 nowych przypadków koronawirusa, a także 758 zgonów w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu.

Nie ulega wątpliwości, że lockdown przynosi pożądane efekty w postaci kontrolowania wirusa, zmniejszając liczbę nowych zachorowań. To bardzo dobra wiadomość jednak według ekspertów jest zbyt wcześnie, żeby mówić o znoszeniu ograniczeń.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy rozpocznie się znoszenie lockdownu. Naukowcy doradzający rządowi twierdzą, że im niższa liczba przypadków, tym lepiej. Zbyt wczesne znoszenie restrykcji grozi kolejnym wzrostem przypadków zachorowań, mimo że każdego dnia przeciwko tej chorobie szczepi się więcej osób.

Premier Boris Johnson zapowiedział, że nakreśli plany złagodzenia wszelkich ograniczeń w tygodniu rozpoczynającym się 22 lutego. Rząd twierdzi, że otwarcie szkół będzie priorytetem.

Rzecznik premiera nie wykluczył możliwości utrzymania dystansu społecznego do jesieni, mówiąc: „Z najnowszych danych i dowodów wyraźnie wynika, że ​​jesteśmy w trudnej sytuacji, a presja wywierana na NHS jest nadal bardzo duża.” „Określimy stopniowe i etapowe podejście do złagodzenia ograniczeń w zrównoważony sposób”.