Start Polecane Covid: Letnie wakacje za granicą są „mało prawdopodobne”, ostrzega doradca rządu

Covid: Letnie wakacje za granicą są „mało prawdopodobne”, ostrzega doradca rządu

427
0

Letnie wakacje za granicą są „niezwykle mało prawdopodobne” ze względu na ryzyko, że podróżni przyniosą warianty koronawirusa z powrotem do Wielkiej Brytanii.

Dr Mike Tildesley, doradca rządowy powiedział, że Wielka Brytania stoi w obliczu „prawdziwego ryzyka”, jeśli ludzie będą mogli odbywać podróże zagraniczne. Obecnie zagraniczne wakacje są niedozwolone, a powracający podróżni muszą poddać się kwarantannie.

Sekretarz transportu Grant Shapps powiedział, że jest „za wcześnie, aby powiedzieć”, kiedy dozwolone będą wakacje za granicą.

Zgodnie z obecnym planem łagodzenia ograniczeń, ludzie w Anglii mogliby spędzać wakacje za granicą najwcześniej od 17 maja. Obecnie ludzie mogą podróżować za granicę z ograniczonej liczby powodów, takich jak edukacja lub praca, przy czym każdy, kto to zrobi, musi wypełnić formularz „Deklaracja podróży”, podając ważny powód opuszczenia kraju.

Rządowa grupa zadaniowa złoży sprawozdanie premierowi 12 kwietnia, szczegółowo opisując, kiedy i jak można wznowić podróże międzynarodowe.

PoprzedniCovid: zakaz grillowania w New Forest przed okresem letnim
NastępnyRada Okręgu Eastleigh wzywa obywateli UE do składania wniosków o pozostanie w UK