Start Coronavirus Covid: Kolejny niechlubny rekord. Przeszło 1300 zgonów w ciągu doby

Covid: Kolejny niechlubny rekord. Przeszło 1300 zgonów w ciągu doby

461
0

Kolejne 1325 osób zmarło w Wielkiej Brytanii w ciągu 28 dni od pozytywnego wyniku testu Covid. Jesto to największa liczba odnotowana w ciągu jednego dnia od wybuchu pandemii.

Oznacza to, że zmarło już 80 000 osób. Ponadto odnotowano kolejne 68 053 ​​nowe przypadki. Public Health England (PHE) powiedział, że liczba zgonów „będzie rosła, dopóki nie zatrzymamy rozprzestrzeniania się”.

Dzieje się tak, gdy rząd rozpoczyna nową kampanię w Anglii wzywającą ludzi do „zachowywania się, jakbyś miał” wirusa. Reklamy, na czele których stoi główny lekarz Anglii, prof. Chris Whitty, mają przypominać opinii publicznej, że Covid szybko się rozprzestrzenia, a duża liczba osób nie wykazuje żadnych objawów. Premier Boris Johnson powiedział: „Nasze szpitale znajdują się pod większą presją niż kiedykolwiek od początku pandemii, a wskaźniki zakażeń w całym kraju rosną w zastraszającym tempie”.

W międzyczasie trzecia szczepionka Covid otrzymała pozwolenie na natychmiastowe użycie w Wielkiej Brytanii z 17 milionami dawek szczepionki, wyprodukowanej przez amerykańską firmę Moderna, zamówionej w Wielkiej Brytanii.

Dr William Welfare, dyrektor ds. Odpowiedzi Covid-19 w PHE, powiedział: „Każde życie stracone przez tego wirusa jest tragedią, ale niestety możemy spodziewać się, że liczba ofiar śmiertelnych będzie rosła, dopóki nie powstrzymamy jego rozprzestrzeniania się. Około jedna na trzy osoby, które mają koronawirusa, nie mają żadnych objawów i mogą go rozprzestrzeniać, nie zdając sobie z tego sprawy. Aby chronić naszych bliskich, ważne jest, abyśmy wszyscy pozostawali w domu tam, gdzie to możliwe. To zmniejszy liczbę nowych infekcji, zmniejszy presję na NHS i uratuje życie”.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział, że rozprzestrzenianie się Covid w stolicy „wymknęło się spod kontroli” i ogłosił „poważny incydent”. Oznacza to, że służby ratunkowe i szpitale nie mogą zagwarantować normalnego poziomu reakcji i pozwalają na wprowadzenie specjalnych ustaleń.

Poprzednia najwyższa dzienna liczba ofiar śmiertelnych to 1224. Odnotowano ją 21 kwietnia 2020 r., podczas pierwszej blokady w Wielkiej Brytanii. 

Obecnie w Wielkiej Brytanii zaszczepiono blisko 1,5 miliona osób.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFałszywe twierdzenia dotyczących liczby pacjentów Covid w szpitalach
NastępnyBurmistrz przyznaje: epidemia wymknęła się spod kontroli