Start Polecane Covid: Kobieta ukarana grzywną 200 funtów za fałszywe posty na temat szpitala

Covid: Kobieta ukarana grzywną 200 funtów za fałszywe posty na temat szpitala

827
0

Kobieta została ukarana grzywną po tym, jak w mediach społecznościowych zamieściła posty, w których twierdziła, że części szpitala w Hampshire są „puste”.

Policja z Hampshire powiedziała, że ​​funkcjonariusze zidentyfikowali 30-letnią kobietę i wydali mandat w wysokości 200 funtów. Policja twierdzi, że posty na Facebooku wywołały „niepokój wśród społeczeństwa”. W oświadczeniu stwierdzono, że grzywna została nałożona za naruszenie zakazu opuszczania miejsca zamieszkania lub przebywania poza nim.

„Nasi funkcjonariusze będą nadal angażować, wyjaśniać i zachęcać opinię publiczną do przestrzegania przepisów Covid-19 przed podjęciem działań egzekucyjnych w przypadku rażących naruszeń przepisów.”

Wpisy, które pojawiły się na Facebooku w zeszłym tygodniu zawierały kilka podobnych zdjęć i filmów wykonanych w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju, a niektóre z nich obejrzano setki tysięcy razy.

Po zamieszczeniu podobnego postu na temat Southampton General Hospital, University Hospital Southampton NHS Trust powiedział, że fałszywe informacje powodują „zdenerwowanie i niepokój” personelu.

Liczba pacjentów Covid znacznie wzrosła w ostatnich tygodniach i istnieją poważne obawy co do zdolności NHS do radzenia sobie z gwałtownym wzrostem zachorowań.

PoprzedniStudenci Uniwersytetu Solent zorganizowali przyjęcie urodzinowe pomimo lockdownu
NastępnySainsbury’s i Morrisons wprowadzają surowsze środki ostrożności dotyczące robienia zakupów