Start Polecane Covid i Brexit spowodowały, że jarmarki bożonarodzeniowe są uboższe w tym roku

Covid i Brexit spowodowały, że jarmarki bożonarodzeniowe są uboższe w tym roku

400
0

Tradycyjne kontynentalne jarmarki bożonarodzeniowe, które wypełniają place i centra miast w Wielkiej Brytanii, będą w tym roku mniejsze i mniej europejskie.

Pandemia Covid spowodowała, że ​​10 000 profesjonalnych, pełnoetatowych straganów opuściło branżę. A Brexit utrudnił import zarówno towarów, jak i ludzi do Wielkiej Brytanii.

Anja Manke prowadzi 23 stragany, które tworzą niemiecki jarmark bożonarodzeniowy na St Ann’s Square w Manchesterze. Od ponad dwóch dekad podróżuje tam i z powrotem między Bremą a Anglią i uważa to za swój drugi dom.

Ale w tym roku było inaczej. Zorganizowanie logistyki zajęło wiele tygodni, a każdy produkt i osoba zaangażowana potrzebowały zezwoleń. „Zazwyczaj po prostu przyjeżdżaliśmy i pracowaliśmy, ponieważ byliśmy obywatelami jednej części świata” – mówi Anja. „Na początku było dużo papierkowej roboty”.

Ogólnie mniej europejskich posiadaczy stoisk będzie w tym roku w Manchesterze. „To było bardzo bolesne” – powiedziała Anja. Uważa, że ​​wielu nie wróciło do biznesu, ponieważ musieli żyć ze swoich oszczędności podczas pandemii.

PoprzedniPersonel NHS uratował życie małej dziewczynki której rodzice uciekli z Syrii
NastępnyŻółte ostrzeżenie pogodowe dla Southampton w ten weekend