Start Coronavirus Covid: decyzja w sprawie wprowadzenia szczepionki przypominającej

Covid: decyzja w sprawie wprowadzenia szczepionki przypominającej

467
0

Oczekuje się, że brytyjski organ doradczy ds. szczepionek ogłosi czy zatwierdzi rozszerzenie programu szczepień przeciw Covid.

Trzeci przypadek wariantu Omicron został znaleziony w Wielkiej Brytanii, a rząd już określił środki, aby go powstrzymać. Prof. Anthony Harnden, wiceprzewodniczący JCVI, powiedział, że „rozsądną strategią” byłoby skrócenie czasu między dawkami i rozszerzenie dawek przypominających na osoby poniżej 40 roku życia.

Wczesne dowody sugerują, że nowy wariant Omicron – początkowo zgłoszony do Światowej Organizacji Zdrowia z Republiki Południowej Afryki w środę – ma wyższe ryzyko reinfekcji.

Pierwsze przypadki w Wielkiej Brytanii – wybrane z analizy ostatnich pozytywnych testów Covid z całego kraju – zostały potwierdzone w sobotę w Essex i Nottingham. Trzeci przypadek zidentyfikowany w niedzielę pochodził od mężczyzny, który spędził czas w dzielnicy Westminster w Londynie, chociaż osoba ta nie jest już w Wielkiej Brytanii, podała Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia.

Agencja powiedziała, że ​​„bardzo prawdopodobne”, że w nadchodzących dniach zostanie znalezionych więcej przypadków.

Ponieważ istnieje również wysoki poziom przypadków dominującego wariantu Delta, sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedział w weekend, że poprosi JCVI o rozważenie wsparcia wprowadzenia szczepień przypominających do szerszej populacji niż obecnie.

Prof. Harnden ze Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień powiedział w niedzielę w programie BBC Radio 4, że istnieje „silny argument” za rozszerzeniem dawek przypominających na wszystkich dorosłych.

„Przyspieszenie programu przypominającego zarówno poprzez rozszerzenie przedziału wiekowego, jak i skrócenie odstępu między drugą dawką a dawką przypominającą byłoby rozsądną strategią” – powiedział.

PoprzedniNHS wzywa mieszkańców z problemami zdrowotnymi do zarezerwowania zimowej szczepionki
NastępnyNoszenie maseczek w pomieszczeniach jest obowiązkowe, ale święta mają odbyć się bez zakłóceń