Start Coronavirus Covid: Brak nowych ograniczeń w Anglii przed świętami Bożego Narodzenia

Covid: Brak nowych ograniczeń w Anglii przed świętami Bożego Narodzenia

648
0

Premier Boris Johnson powiedział, że żadne nowe ograniczenia Covid nie zostaną wprowadzone dla Anglii przed Bożym Narodzeniem.

Jednak premier dodał, że „nie możemy wykluczyć dalszych środków po Bożym Narodzeniu” – i że Omicron rozprzestrzenia się z niespotykaną wcześniej prędkością. „Rząd będzie nadal uważnie monitorował dane i nie zawaha się podjąć działań po Bożym Narodzeniu, jeśli zajdzie taka potrzeba” – dodał.

Wcześniej Szkocja ogłosiła nowe, surowe środki, które mają rozpocząć się od drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Duże wydarzenia będą miały ograniczoną liczbę osób, które mogą w nich uczestniczyć, a obchody Hogmanay w Edynburgu zostały odwołane.

W klipie wideo opublikowanym we wtorek Johnson powiedział: „Dziś wieczorem mogę powiedzieć, że naturalnie nie możemy wykluczyć żadnych dalszych środków po Bożym Narodzeniu – będziemy stale obserwować napływające dane i zrobimy wszystko, aby chronić zdrowie publiczne.”

„Ale biorąc pod uwagę ciągłą niepewność co do kilku rzeczy – ciężkości Omicronu, niepewności co do wskaźnika hospitalizacji lub wpływu wprowadzenia szczepionek lub dawek przypominających, nie sądzimy dzisiaj, że istnieją wystarczające dowody, aby uzasadnić jakiekolwiek bardziej rygorystyczne środki wprowadzone przed Bożym Narodzeniem.

PoprzedniImpreza sylwestrowa na Trafalgar Square odwołana
NastępnyDoctor Bike zaprasza rowerzystów w Southampton na bezpłatną kontrolę roweru i naprawę