Start Coronavirus Covid: Boris Johnson „optymistycznie” co do perspektywy letnich wakacji

Covid: Boris Johnson „optymistycznie” co do perspektywy letnich wakacji

710
0

Premier Boris Johnson przyznał, że jest optymistą w kwestii tego, czy będzie można w tym roku wyjechać na letnie wakacje. Premier zastrzegł jednak, że wszystko zależy od postępów w szczepieniach i spadku liczby nowych zakażeń.

“Nie chcę podawać zbyt wielu konkretów, jeśli chodzi o daty naszych letnich wakacji. Jestem optymistą; mam powody, by być optymistą – ale pewne rzeczy muszą się udać. Program szczepień musi nadal odnosić sukcesy. Musimy upewnić się, że nie zostaniemy zepchnięci z kursu przez nowe warianty, musimy upewnić się, że nadal będziemy utrzymywać chorobę pod kontrolą, a poziom infekcji będzie spadać” – oświadczył Johnson.

Prawie 9,3 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Szczepionka została zaoferowana wszystkim starszym mieszkańcom w kwalifikujących się domach opieki w Anglii.

Johnson dodał, że więcej konkretów na temat możliwości wyjazdów wypoczynkowych poda w ostatnim tygodniu lutego, gdy będzie przestawiał plan wychodzenia z lockdownu. Lockdown w Wielkiej Brytanii ma potrwać przynajmniej do 8 marca.