Start Coronavirus Covid: badania mówią o niższym wskaźniku Omicron

Covid: badania mówią o niższym wskaźniku Omicron

511
0

Rząd Wielkiej Brytanii twierdzi, że monitoruje dane Covid po tym, jak wczesne badania wykazały, że wariant Omicron może powodować łagodniejszą chorobę niż wariant Delta.

Naukowcy twierdzą, że odkrycia to dobra wiadomość, ale ostrzegają, że duża fala przypadków może nadal przytłaczać NHS.

W środę Wielka Brytania po raz pierwszy zgłosiła ponad 100 000 nowych codziennych infekcji. W Walii i Irlandii Północnej wprowadzono nowe przepisy, ale w Anglii nie ogłoszono dalszych ograniczeń.

Boris Johnson wykluczył jakiekolwiek zmiany przed Bożym Narodzeniem. Premier ostrzegł, że wariant „rozprzestrzenia się szybciej niż wszystko, co widzieliśmy wcześniej”.

Wczesne dane z RPA oraz badania w Anglii i Szkocji opublikowane w środę sugerują, że infekcje Omicron mogą być łagodniejsze i prowadzić do mniejszej liczby przyjęć do szpitala.

Analiza przeprowadzona przez naukowców z Imperial College London wykazała około 40% zmniejszenie ryzyka przyjęcia do szpitala na noc lub dłużej w porównaniu z Delta, podczas gdy badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Edynburgu sugerowało, że ryzyko hospitalizacji z Omicronem było o 65% mniejsze.

PoprzedniPonad 100 tys. szczepionek przeciw Covid dostarczonych w Hampshire w zaledwie trzy dni
NastępnyAmazon przekazuje pomoc na rzecz usług dostarczających krew do szpitali w hrabstwie Hampshire