Start Coronavirus Covid: aplikacja pokazująca poziomy zatłoczenia plaży

Covid: aplikacja pokazująca poziomy zatłoczenia plaży

343
0

Aplikacja na smartfony pokazująca plażowiczom, które obszary są najbardziej zatłoczone, zostanie rozszerzona na więcej kurortów nadmorskich, aby pomóc w zachowaniu dystansu społecznego.

Opracowana przez Bournemouth, Christchurch i Poole Tourism bezpłatna aplikacja Beach Check UK pokazuje informacje w czasie rzeczywistym. Aplikacja, dostępna na urządzenia Apple lub Android, zapewnia ostrzeżenie o sygnalizacji świetlnej w ruchliwych miejscach.

Program otrzymał rządowe fundusze na uwzględnienie danych z innych plaż na południu Anglii. Aplikacja została po raz pierwszy uruchomiona w lipcu zeszłego roku przez Radę BCP, aby pomóc plażowiczom dostosować się do dystansu społecznego po tym, jak tysiące odwiedzających przybyło na wybrzeże.

Korzystając z danych z monitorów ruchu i telewizji przemysłowej, aplikacja pokazuje obszary zatłoczone, mniej zatłoczone i te z dużą ilością dostępnego miejsca, z czerwonymi, bursztynowymi i zielonymi wskaźnikami.

Aplikacja może również podawać informacje o lokalizacji toalet publicznych, ratownikach i obszarach, w których mogą przebywać psy.

PoprzedniWeterynarze udzielają porad dotyczących kotów i psów będących nosicielami koronawirusa
NastępnyPolska wśród 20 krajów, które mają zostać dodane do zielonej listy jeszcze w lipcu