Start Coronavirus Covid-19: zniesienie przepisów dotyczących noszenia maseczek

Covid-19: zniesienie przepisów dotyczących noszenia maseczek

456
0

Boris Johnson ogłosił, że zasady dotyczące Planu B mają się zakończyć w przyszły czwartek, z obowiązkowym zakrywaniem twarzy w miejscach publicznych i paszportami Covid włącznie.

Premier powiedział, że Anglia wraca do „Planu A”. Powiedział, że naukowcy są przekonani, że fala Omicron osiągnęła szczyt w całym kraju.

Na konferencji prasowej Downing Street sekretarz zdrowia Sajid Javid zachęcał ludzi do dalszego podejmowania kroków w celu powstrzymania wirusa, w tym mycia rąk, wentylacji pomieszczeń i samoizolacji, jeśli wynik testu jest pozytywny – i nalegał na tych, którzy nie byli zaszczepieni, aby zgłosili się na szczepienie.

Wcześniej, w oświadczeniu skierowanym do posłów w Izbie Gmin, premier powiedział:

– skończą się obowiązkowe paszporty Covid dla klubów nocnych i dużych imprez, chociaż organizacje mogą zdecydować się na korzystanie z przepustki NHS Covid, jeśli zechcą

– Ludzie nie muszą pracować z domu i powinni przedyskutować swój powrót do biura z pracodawcami

– Maski na twarz nie będą już obowiązkowe, chociaż nadal zaleca się noszenie zakryć twarzy w zamkniętych lub zatłoczonych pomieszczeniach oraz podczas spotkań z nieznajomymi

Od dziś uczniowie szkół średnich nie będą już musieli nosić masek na twarzach w salach lekcyjnych, a wytyczne rządowe dotyczące ich używania w miejscach publicznych zostaną „wkrótce” usunięte.

PoprzedniNieubezpieczony kierowca przyłapany na korzystaniu z telefonu komórkowego na drogach
NastępnyPodwyżki płac nie nadążają za kosztami utrzymania