Start Coronavirus Covid-19: Zasady odwiedzin w szpitalach w Hampshire zaczynają się rozluźniać

Covid-19: Zasady odwiedzin w szpitalach w Hampshire zaczynają się rozluźniać

245
0

Zasady odwiedzin we wszystkich szpitalach Hampshire zaczynają się rozluźniać.

Hampshire Hospitals NHS Foundation Trust rozluźnia ograniczenia dla odwiedzających, ale twierdzi, że surowe środki pozostają w mocy. Szpital ogłosił rozpoczęcie stopniowego złagodzenia ograniczeń dla odwiedzających nałożonych z powodu Covid-19.

Julie Dawes, naczelna pielęgniarka w Trust, powiedziała: „Ograniczenia dotyczące odwiedzających nie są czymś, co chcielibyśmy wprowadzić przez dłuższy czas.” „Każdy, kto pracował w NHS, będzie widział pozytywny wpływ, jaki krewni, ukochani i przyjaciele mogą mieć na pacjenta – dodatkowa para oczu, znajoma twarz i głos. Niestety, Covid-19 wymusił wiele zmian”.

„Jednakże, w miarę jak sytuacja wciąż się poprawia, cieszę się, że w dzisiejszych czasach zaczynamy łagodzić ograniczenia dotyczące odwiedzania w szpitalach w Hampshire. Będzie to przebiegać stopniowo i może ulec odwróceniu, jeśli sytuacja pogorszy się.”

Początkowo stosunkowo niewiele się zmieni, ale ograniczenia dotyczące odwiedzających będą regularnie weryfikowane zgodnie z planem działania rządu. Wszystkie wizyty w szpitalach Basingstoke i North Hampshire, RHCH i Andover War Memorial Hospital będą nadal odbywać się po wcześniejszym umówieniu i tylko w podstawowych przypadkach, z obowiązkowymi maskami chirurgicznymi przez cały czas i najwyższym poziomem higieny rąk.

W danym momencie tylko jedna osoba będzie mogła odwiedzać danego pacjenta: najlepiej ta sama osoba podczas całego pobytu pacjenta. Żadne dzieci poniżej 12 roku życia nie mogą odwiedzać chorych, z wyjątkiem przypadków, w których pacjent jest objęty opieką paliatywną.

Pacjenci mogą również łączyć się ze swoimi krewnymi i przyjaciółmi za pośrednictwem wirtualnych wizyt, korzystając z iPadów na oddziałach. Istnieje również usługa przesyłania wiadomości, dzięki której przyjaciele i rodzina mogą dzielić się wiadomościami z najbliższymi w szpitalu.